Te koop

De hieronder aangegeven groepen pijpen worden momenteel te koop aangeboden via Marktplaats. Bij interesse kunt u ook een berichtje sturen naar veiling@tabakspijp.nl met daarin uw bod.

De verschillende groepjes kunnen verstuurd of op afspraak opgehaald worden.

Groep 5

Groep van vier meerschuim pijpen uit de 20e eeuw. Een daarvan een opgegraven kopje en heeft een scheurtje op de plek van de steel aanzet. Kleine beschadiging op de steel van de grootste pijp.

Groep 6

Twaalf verschillende pijpen van klei van de beroemde Zenith fabriek uit Gouda. Midden 20e eeuw.

Verkocht Groep 7

Twee portretpijpen van klei, gemaakt bij Goedewaagen in Nieuw Buinen van Koning Willem Alexander uit 2013, gemaakt ter ere van de troonswisseling.

Groep 8

Originele doos met 5 Wiener Kaffeehauspijpen en kersenhouten steel, gemaakt in de periode 1930-1950 door de firma Lamp in Höhr-Grenzhausen (Duitsland, Westerwald).

Groep 9

Groep van 33 opgegraven pijpen. 17e tot 19e eeuw. Pijpen uit Nederland, Frankrijk (Gambier), België, Duitsland en Italië. Zijmerkpijpen uit diverse plaatsen.

Groep 10

Groep van 29 opgegraven kleipijpen uit Nederland (17e -19e eeuw), Frankrijk (Gambier) en 1 porseleine pijpenkop. Zijmerkpijpen uit verschillende Nederlandse plaatsen en een parelnaadpijp.

Verkocht Groep 11

Groep bodemvondsten. Kleipijpen uit Nederland 17e -20e eeuw, waaronder een 17e eeuws barokpijpje. Verder een Italiaanse pijp en een hele Belgische pijp.

Groep 12

Gave 19e en 20e eeuwse pijpen uit België (de Bevere), Frankrijk (Gambier), Duitsland (Wingender) en Nederland (Zenith).

Groep 13

Groep pijpen van porselein en hout. Eind 19e en begin 20e eeuw.

Verkocht

Groep bodemvondstpijpen, waaronder twee gave manchet pijpen. Uit Nederland, Duitsland, Engeland en Frankrijk. 17e -20e eeuw. Ondermeer parelnaadpijp en zijmerkpijpen.

Verkocht (groep 15)

Bodemvondstpijpen 17e – 20e eeuw. Nederland en Frankrijk. Waaronder parelnaadpijpen.

Verkocht Groep 16

Nederlandse bodemvondstpijpen, 17e -18e eeuw. Portretpijpen van Stuyvesant (Nieuw Amsterdam) en Christiaan de Wet (Boerenoorlog) en een geglazuurde nar van Van der Want.

Groep 17

Gegoten pijpen gered na de brand bij de Zenith fabriek in Gouda in 1980.

Groep 21 (2 stuks verkocht)

8 verschillende pijpen, een klok in de vorm van een pijp en een aansteker in de vorm van een pijp.

O.a. een kleipijp van de firma Gambier (Taft), 4 meerschuim pijpen en een pijp fraai afgewerkt met zilverkleurig metaal.

Verkocht Groep 22

Vier verschillende tabakspotten, drie keer Amphora (waarvan 1 zonder deksel), en een pot met deksel met de tekst Toebak

Verkocht Groep 23

Groepje pijpen Goedewaagen, Wingender, Westerwald

Verkocht Groep 24